NZOZ MERITUM

Łódź ul.Wschodnia 44

42 632 87 59
meritum@meritum.lodz.pl

 
rejestracja
mediraty
Stomatologia estetyczna
Piękny uśmiech, idealny kształt i kolor zębów – to nie bajki! Przekonaj się sam!

wybielanie zębów Piękny, śnieżnobiały uśmiech jest w dzisiejszych czasach synonimem sukcesu. Niestety kawa, herbata, papierosy a nawet soki owocowe powodują stopniowe szarzenie naszych zębów. Przebarwione, żółto - szare zęby sprawiają, że uśmiechamy się znacznie rzadziej niż powinniśmy, a jak wiadomo śmiech to zdrowie. Na szczęście jest na to skuteczna metoda. Naszym pacjentom proponujemy profesjonalne wybielanie zębów - natychmiastowe lub nakładkowe. Jak wygląda przebieg leczenia? - oto uproszczony schemat:Wybielanie zębów lampą diodową:
Wybielanie zębów lampą diodową to metoda dla osób, którym zależy na czasie i szybkich efektach. Zabieg trwa około 1 godziny – tak, po tym czasie Twoje zęby mogą być śnieżnobiałe.

Wybielanie odbywa się w gabinecie przy użyciu stężonego preparatu wybielającego, aktywowanego źródłem światła LED. Na początku lekarz profesjonalnie oczyszcza zęby z osadów, zabezpiecza dziąsła żelem. Następnie na tak przygotowane zęby nakładany jest preparat wybielający. Aktywacja czynnych substancji następuje pod wpływem światła – preparat jest naświetlany przez 15 minut lampą LED. W celu osiągniecia jak najlepszego efektu cykl ten powtarzany jest 3-4 krotnie.

nakladki wybielająceWybielanie zębów nakładkowe:
Nakładkowe wybielanie zębów jest metodą bardziej czasochłonną niż wybielanie lampą diodową.
Podczas pierwszej wizyty, po wstępnym badaniu i usunięciu osadów nazębnych, lekarz pobiera wyciski na standardowych łyżkach wyciskowych, w celu przygotowaniu nakładek na zęby. Pacjent odbiera nakładki podczas kolejnej wizyty, a razem z nimi strzykawki z żelem wybielającym. Nakładki, wypełnione żelem należy następnie zakładać na noc przez 10-14 kolejnych nocy.

Najczęściej zadawane pytania:

Czy wybielanie zębów jest bezpieczne?
Wybielanie zębów przeprowadzone pod opieką lekarza stomatologa jest całkowicie bezpieczne. Jedyną uciążliwością, mogącą wystąpić, jest przejściowa nadwrażliwość zębów, która ustępuje po ok. 24 godzinach.

Czy są przeciwwskazania do wybielania?
Wybielanie zębów nie powinno być przeprowadzane w przypadku ciąży, w okresie karmienia. Przeciwwskazaniami są także epilepsja oraz niektóre choroby zębów: niewyleczone ubytki próchnicowe, niedorozwój szkliwa i przebarwienia tetracyklinowe.

Jak długo utrzymuje się efekt wybielania?
Od roku do kilku lat – wszystko zależy od stopnia higieny jamy ustnej, diety u uwarunkowań osobistych. W celu utrzymania jasnego koloru zębów, lekarz może zalecić stosowanie nakładkowej metody wybielania tylko przez jedną lub dwie noce, natomiast co kilka lat.

Jak dbać o zęby po wybielaniu?
Przez 48 godzin po zabiegu wybielania należy przestrzegać tzw. „białej diety” – wystrzegać się kawy, herbaty, papierosów, ciemnych soków, kolorowych napoi i pokarmów.

Co zrobić jeśli Twoje zęby są przebarwione, lekko stłoczone lub masz uszkodzone szkliwo?

wybielanie zębówLicówki porcelanowe

Jeśli chcesz odzyskać piękny, harmonijny uśmiech dobrym wyborem będą licówki ceramiczne. Umożliwiają one korektę kształtu i koloru zębów. Twoje zęby znów mogą być śnieżnobiałe! A w przypadku lekkiego stłoczenia, licówki sprawią, że zęby będą proste. I to bez konieczności noszenia aparatu ortodontycznego!

Licówki są to porcelanowe listki, które trwale przymocowane do przedniej powierzchni zębów, umożliwiają wyraźną zmianę ich koloru i kształtu. Wykonanie licówek wymaga jedynie minimalnego zeszlifowania powierzchni wargowej zęba. Licówki są odporne na ścieranie i na wchłanianie barwników z otoczenia.


Co zrobić jeśli Twoje zęby są mocno zniszczone, osłabione licznymi wypełnieniami?

wybielanie zębówKorony pełnoceramiczne

Jeśli Twoje zęby są mocno zniszczone, osłabione dużymi wypełnieniami, dobrym rozwiązaniem problemu będą korony porcelanowe, charakteryzujące się dużą wytrzymałością i estetyką. Najlepsze efekty dają korony pełnoceramiczne, które przepuszczają światło dużo lepiej niż uzupełnienia porcelanowo-metalowe, dzięki czemu doskonale imitują naturalne uzębienie. Korony ceramiczne wzmacniają ząb, odtwarzają jego kształt i kolor. Korekta koloru i kształtu jest możliwa w zależności od indywidualnych upodobań pacjenta. Większość gwiazd zawdzięcza swoje perfekcyjne uśmiechy właśnie koronom i licówkom.

wybielanie zębówWkłady typu inlay i onlay wykonane są z porcelany i pozwalają na dokładną odbudowę kształtu zęba. Zastępują tradycyjne wypełnienia, szczególnie przy rozległych ubytkach w zębach bocznych, w których bardzo trudno jest odbudować, konieczny dla zdrowia dziąseł, punkt styczny.

 

Profesjonalne zabiegi higieniczne - Usuwanie osadu i kamienia - Piaskowanie

Dwa razy w roku należy przeprowadzić profesjonalne czyszczenie zgromadzonego na zębach kamienia i osadu. Płytka bakteryjna jest szkodliwa zarówno dla zębów jak i dziąseł. Jest to lepka powłoka bakteryjna, która przekształca się w kamień nazębny i może doprowadzić nawet do utraty zębów.

zabiegi higieniczneAby tego uniknąć należy, co 6 miesięcy oczyszczać zęby w gabinecie stomatologicznym. Zabieg wykonujemy przy użyciu specjalnej piaskarki i ultradźwięków. Usuwanie kamienia i osadu zazwyczaj nie wymaga znieczulenia, jednak w przypadku dużych złogów, gdzie szyjki zębów są mocno odsłonięte można, dla całkowitego komfortu, znieczulić pacjenta. Każdy ząb należy wyczyścić dokładnie, z każdej strony. Najdokładniejsze oczyszczenie powierzchni żujących i międzyzębowych umożliwia piaskarka. Powierzchnie styczne można też wypolerować paskami.

Na koniec zabiegu, zęby są polerowane za pomocą specjalistycznych szczoteczek, gum i past polerskich, dzięki czemu powierzchnie zębów są bardzo gładkie. Po zabiegu oczyszczone powierzchnie zębowe zabezpieczamy fluorem. Na dobrze oczyszczonych zębach kamień odtwarza się znacznie wolniej.

Biżuteria nazębna - ozdoby naklejane na powierzchnię zęba. Wśród szerokiego asortymentu ozdób każdy znajdzie coś dla siebie. Do wyboru są przeróżne wzory wykonane z kryształów, białego i żółtego złota.

biżuteria nazębna
NZOZ MERITUM
Łódź, ul. Wschodnia 44
Kontakt:
Tel: 42 632 87 59
E-mail: meritum@meritum.lodz.pl
Godziny otwarcia:
pon. - pt. 09:00–19:00
Copyrights © 2017 by meritum.lodz.pl