NZOZ MERITUM

Łódź ul.Wschodnia 44

42 632 87 59
meritum@meritum.lodz.pl

 
rejestracja
mediraty
Protetyka

Protetyka to dziedzina stomatologii, w której zajmujemy się zmianą kształtu , koloru i ustawienia zębów oraz odtwarzamy utracone zęby.

Co zrobić jeśli Twoje zęby są przebarwione, lekko stłoczone lub masz uszkodzone szkliwo?

Jeśli chcesz mieć harmonijny i przepiękny uśmiech i znów cieszyć się życiem proponujemy ci licówki ceramiczne. Licówki pozwalają na całkowitą zmianę koloru zębów na śnieżnobiałe oraz umożliwiają korektę kształtu zębów. W przypadku lekkiego stłoczenia zęby będą proste bez konieczności noszenia aparatu ortodontycznego przez długi okres czasu.

Licówki są to listki porcelanowe trwale mocowane do przedniej, wargowej powierzchni zębów. Uzupełnienia z porcelany zapewniają niezrównaną estetykę i właściwy sobie dobór koloru. Odporne są na ścieranie oraz w maksymalnym stopniu odporne na wchłanianie barwników z otoczenia. Dzięki licówkom można wyraźnie zmienić kolor a także kształt zębów. Wykonanie licówek porcelanowych wymaga tylko minimalnego zeszlifowania powierzchni wargowej zęba.

Co zrobić jeśli Twoje zęby są mocno zniszczone, osłabione licznymi wypełnieniami?

W sytuacji gdy masz zęby mocno zniszczone lub osłabione dużymi i licznymi wypełnieniami, stomatolog może zaproponować wykonanie korony porcelanowej. Korony charakteryzują się dużą wytrzymałością i estetyką.

Korony pełnoceramiczne bez podbudowy metalu najdoskonalej imitują naturalne uzębienie, ponieważ przepuszczają światło lepiej niż uzupełnienia porcelanowo-metalowe. Korona ceramiczna wzmacnia ząb, jednocześnie odtwarzając właściwy kształt i kolor zęba z możliwością ich korekty w zależności od indywidualnych upodobań pacjenta.

Większość gwiazd zawdzięcza swój perfekcyjny uśmiech koronom ceramicznym lub licówkom porcelanowym.

Co zrobić jeśli doszło do złamania korony zęba?

W sytuacji masywnego złamania korony zęba można odbudować go wykorzystując własny korzeń. Korzeń zęba wz ceramicznej. macnia się za pomocą wkładu koronowo-korzeniowego wykonanego z włókien szklanych bądź metalu. Trzpień taki stanowi podbudowę dla korony.

Co zrobić jeśli straciłeś jeden lub kilka zębów ?

W przypadku całkowitej utraty jednego lub większej ilości zębów odtworzenie ich polega na wszczepieniu implantu bądź wykonania mostu porcelanowego.
Most porcelanowy składa się kilku koron porcelanowych. Korony trwale umocowane są na zębach filarowych, co zapewnia komfort użytkowania tego uzupełnienia protetycznego.
W przypadku , gdy wykonanie uzupełnienia stałego jest niemożliwe pozostaje zastosowanie uzupełnienia ruchomego.

Protezy ruchome - to uzupełnienia protetyczne , które pacjent może samodzielnie wyjmować z jamy ustnej (np. w celu oczyszczenia ich).
Należą do nich:

• Elastyczne - wykonane ze specjalnego, elastycznego tworzywa, które zapewnia protezie odporność na złamanie. Bardzo wygodne i komfortowe. Nie wymagają metalowych klamer.
• Szkieletowe
• Szkieletowe na zamkach - protezy szkieletowe utrzymujące się w jamie ustnej dzięki systemowi zamków i zatrzasków.
• Protezy akrylowe

NZOZ MERITUM
Łódź, ul. Wschodnia 44
Kontakt:
Tel: 42 632 87 59
E-mail: meritum@meritum.lodz.pl
Godziny otwarcia:
pon. - pt. 09:00–19:00
Copyrights © 2017 by meritum.lodz.pl