Na czym polega usuwanie kamienia nazębnego? Mertium ortodonta Łódź

NZOZ MERITUM

Łódź ul.Wschodnia 44

42 632 87 59
meritum@meritum.lodz.pl

 
rejestracja
mediraty
Baza wiedzy

Na czym polega usuwanie kamienia nazębnego?

Skaling Kamień nazębny to osad, który tworzy się kiedy dojdzie do mineralizacji płytki nazębnej. Płytka nazębna i osad powstaje nieustannie w ciągu dnia i systematycznie nie oczyszczana jest głównym czynnikiem próchnicy oraz chorób przyzębia. Skutkiem tego jest często nieświeży oddech lub brązowo żółte przebarwienia na powierzchniach zębów. Nie usuwany osad z czasem twardnieje i zamienia się w kamień nazębny. Jego nagromadzenie ma bardzo szkodliwy wpływ dla zdrowia powodując problemy z dziąsłami.

Podatność na odkładanie się kamienia nazębnego w dużym stopniu zależy od indywidualnych cech danej osoby. Zasadniczo z wiekiem stajemy się bardziej podatni na odkładanie się kamienia. Nie usuwane systematycznie złogi nazębne mogą doprowadzić do stanów zapalnych dziąseł, a w późniejszych stanach nawet do ruchomości i utraty zębów. Aby zapobiec tym zjawiskom musimy pamiętać, aby szczotkować nasze zęby minimum dwa razy dziennie. Szczotkując zęby pamiętajmy o tym że nawet najlepsza szczoteczka nie usuwa kamienia nazębnego , jej zadaniem jest tylko zapobieganie jego powstawaniu.

Zatem jak często usuwać kamień nazębny?

Każdy pacjent powinien zgłaszać się co 6 miesięcy na profesjonalne czyszczenie zębów w gabinecie stomatologicznym. Skaling, czyli inaczej ultradźwiękowe usuwanie kamienia nazębnego to jedna z metod czyszczenia zębów z twardych złogów nazębnych.

Zabieg skalingu ultradźwiękowego jest nowoczesną metodą usunięcia kamienia nazębnego, szybszą i dokładniejszą niż metody ręczne. Skaler jest urządzeniem działającym na zasadzie drgań o bardzo wysokiej częstotliwości, nawet kilkudziesięciu tysięcy razy na sekundę. Przyłożona do zęba specjalnie wyprofilowana końcówka skalera przenosi drgania na powierzchnię zęba, sprawiając że kamień nazębny łatwo pęka i odpryskuje. Zabieg zazwyczaj jest dość szybki i bezbolesny. Skaling najczęściej wykonywany jest kompleksowo jako zabieg czyszczenia zębów i ich piaskowania, co daje pacjentom komfort idealnie czystych i zdrowych zębów. Usuwanie kamienia i piaskowanie zębów sprawia , że zęby stają się lśniące, bielsze i zdrowsze.
NZOZ MERITUM Ortodonta
Łódź, ul. Wschodnia 44
Kontakt:
Tel: 42 632 87 59
E-mail: meritum@meritum.lodz.pl
Godziny otwarcia:
pon. - pt. 09:00–19:00
Copyrights © 2017 by meritum.lodz.pl