NZOZ MERITUM

Łódź ul.Wschodnia 44

42 632 87 59
meritum@meritum.lodz.pl

 
rejestracja
mediraty

Leczenie kanaŁowe pod mikroskopem

leczenie kanałoweLeczenie kanałowe to czasochłonny zabieg, wymagający ponadprzeciętnych umiejętności operatora oraz kosztownego sprzętu. W naszym gabinecie leczenie kanałowe może być jednak wykonane podczas jednej wizyty, dzięki temu możliwe jest zaoszczędzenie Państwa czasu i uniknięcie niepotrzebnego stresu.

Przy zabiegu leczenia kanałowego wykorzystuje się mikroskop lub lupę operacyjną, która pozwala na precyzyjny wgląd do korony zęba i kanałów korzeniowych. Powiększenie umożliwia także skuteczne odnalezienie, wyczyszczenie i wypełnienie dodatkowych kanałów.

Zabieg ten polega na usunięciu zainfekowanej miazgi z kanałów korzeni zęba. Dzięki niemu wiele zębów, które jeszcze niedawno skazane byłyby na usunięcie, można dziś uratować. Jest to postępowanie tańsze i o wiele mniej inwazyjne niż usunięcie chorego zęba, zastępując go mostem protetycznym lub implantem.

Leczenie kanałowe jest konieczne w przypadku nieodwracalnego uszkodzenia nerwu, spowodowanego próchnicą, uszkodzeniem mechanicznym lub złamaniem zęba. Należy wówczas usunąć z kanału korzeniowego resztki nerwu i bakterii. Celem leczenia kanałowego jest mechaniczne i chemiczne oczyszczenie oraz poszerzenie kanałów korzeniowych na całej ich długości. Mechaniczne poszerzenie kanałów odbywa się przy udziale mikrosilnika endodontycznego. Dzięki jego użyciu dostęp leków do wierzchołka korzeni jest łatwy, a wypełnienie ostateczne kanału – idealne.

Dzięki zastosowaniu radiowizjografii (komputerowe zdjęcie RTG) możliwa jest bardzo dokładna diagnostyka leczenia kanałowego. leczenie kanałowe

Innym przyrządem wykorzystywanym w czasie leczenia kanałowego jest endometr. Umożliwia on dokładny pomiar długości kanału. Endometr pokazuje ruch instrumentu wzdłuż całego kanału korzeniowego w czasie rzeczywistym. Ponadto dzięki niemu, proces leczenia kanałowego i kobiet ciężarnych nie wymaga wykonywania zdjęć rtg.

Najskuteczniejszą metodą opracowania kanałów jest ich mechaniczne poszerzenie przy użyciu mikrosilnika endodontycznego. Pozwala on na szybkie i bardzo dokładne poszerzenie kanałów. Dzięki temu dostęp leków do wierzchołka korzeni jest łatwy, a wypełnienie ostateczne kanału idealne.

Najlepszym materiałem stosowanym do wypełniania kanałów jest gutaperka. Pozwala ona na trwałe i szczelne wypełnienie systemu kanałów korzeniowych. Gutaperka wprowadzana jest do kanału z uszczelniaczem na wcześniej ustaloną głębokość. Następnie upycha się ją w kierunku ścianek kanału, tak by materiał szczelnie go wypełnił i nie pozostawił pęcherzyków powietrza.

NZOZ MERITUM
Łódź, ul. Wschodnia 44
Kontakt:
Tel: 42 632 87 59
E-mail: meritum@meritum.lodz.pl
Godziny otwarcia:
pon. - pt. 09:00–19:00
Copyrights © 2017 by meritum.lodz.pl