NZOZ MERITUM

Łódź ul.Wschodnia 44

42 632 87 59
meritum@meritum.lodz.pl

 
rejestracja
mediraty

Dentysta dla dzieci - Dentysta dziecięcy

stomatologia dziecięcaDzieci wymagają szczególnego podejścia, przyjaznej atmosfery i ogromnej cierpliwości. Najmłodszym proponujemy błyszczące w siedmiu kolorach wypełnienia światłoutwardzalne. Pomagają one rodzicom zachęcić dzieci do leczenia zębów. Stosowane są także różne sposoby motywowania dzieci do wizyt polegające na przykład na nagradzaniu po zabiegu prezentem w postaci zabawki. Dziecko leczone w miłej atmosferze i bezboleśnie chętnie odwiedza swojego stomatologa. Każdy zabieg, przy obecnych metodach leczenia powinien być wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Moment podawania znieczulenia można również przeprowadzić bezboleśnie.

Dzieci uwielbiają oglądać swoje kolorowe wypełnienia w monitorze umieszczonym przy fotelu. Zdjęcia wykonywane są przy pomocy kamery wewnątrzustnej. Kamera wewnątrzustna - pozwala na pokazanie pacjentowi jego własnych zębów przed leczeniem, w trakcie i po zakończeniu leczenia.

stomatologia dziecięcaLeczenie próchnicy bez „borowania”

Żel szwedzki CARISOLV - stosujemy sprawdzoną metodę bezwiertłowego leczenia ubytków, która eliminuje lub redukuje potrzebę borowania.

Fakty dotyczące CARISOLV:

  • pozwala na zachowanie tyle zdrowej tkanki zęba ile to tylko możliwe
  • redukuje lub eliminuje potrzebę borowania
  • preparat zmiękcza całą próchnicę, która następnie jest delikatnie zeskrobana.

Więcej informacji o Carisolv na stronie przedstawiciela handlowego produktu - www.polorto.com.pl


Lakowanie bruzd

Polega na wypełnieniu płynnym lakiem bruzd i zagłębień w zębach trzonowych i przedtrzonowych u dzieci w wieku 6-15 lat. Lak osłania bruzdy przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych (np. cukrem). Zęby powinno się lakować zaraz po wyrżnięciu całej powierzchni żującej. Przed samym zabiegiem zęby są bardzo dokładnie oczyszczane piaskarką. Oczyszczone i osuszone powierzchnie wytrawiamy 30 sekund, spłukujemy wodą, osuszamy, a na wytrawioną powierzchnię bardzo dokładnie aplikujemy lak i naświetlamy 20 sekund. Co pół roku kontrolujemy stan laków w zębach.

Fluoryzacja chroni zęby przed prochnicą!

Fluoryzacja to zabieg polegający na pokryciu powierzchni zębów preparatem zawierającym jony fluoru. Lakier, żel lub pianka fluorowa utrzymują się na powierzchni zębów od kilku godzin do kilku dni , a w zagłębieniach i bruzdach znacznie dłużej.

Zabieg ten działa korzystnie na zęby trójkierunkowo:

• Zapobiega powstawaniu nowych ubytków
• Demineralizuje już powstałe plamy próchnicowe
• Działa ochronnie przy nadwrażliwych szyjkach zębowych.

Fluoryzację powinno się wykonywać przy okazji wizyt kontrolnych, czyli dwa razy w roku niezależnie od wieku.

Fluor jest niezwykle istotny dla zdrowego funkcjonowania zębów. Szkliwo zębów składa się z hydroksyapatytów, które odpowiadają za jego wytrzymałość. Jednak związki wapnia Ca(OH)2 zawarte w hydroksyapatytach dobrze rozpuszczają się w kwasach obecnych w jamie ustnej. Fluor wchodzi w reakcje z hydroksyapatytami szkliwa, w wyniku czego powstają związki fluoroapatytowe, które są odporne na kwaśne środowisko jamy ustnej. Dzięki temu zęby zyskują ochronę przed demineralizacją szkliwa, a w efekcie przed próchnicą. Ponadto fluor powoduje remineralizację drobnych ubytków szkliwa.

Bardzo ważne jest, aby fluor dostarczany był już od momentu rozwoju zawiązków zębowych – jest to tzw. fluoryzacja endogenna. Stosuje się różnego rodzaju krople, syropy lub tabletki zawierające dobrze przyswajalne związki fluoru. Natomiast fluoryzacja egzogenna przeprowadzana jest w gabinecie stomatologicznym pod okiem wykwalifikowanej higienistki stomatologicznej. Zabieg ten polega na aplikacji znacznych dawek fluoru bezpośrednio po oczyszczaniu zębów. Wtedy fluor jest lepiej przyswajalny przez twarde tkanki szkliwa.

Zabiegi fluoryzacji:

• Fluoryzacja kontaktowa (egzogenna) – przeprowadzana w gabinecie stomatologicznym przez wykwalifikowaną higienistkę stomatologiczną. Zabieg polega na aplikacji na oczyszczone zęby preparatów zawierających duże stężenie fluoru;
• Fluoryzacja endogenna - która polega na dostarczaniu do organizmu fluoru z pokarmem (fluoryzacja wody pitnej, soli kuchennej) oraz w postaci tabletek lub kropli fluorkowych.

Centrum Wiedzy o codziennej higienie jamy ustnej - www.oralb.com/pl


stomatologia dziecięca
NZOZ MERITUM
Łódź, ul. Wschodnia 44
Kontakt:
Tel: 42 632 87 59
E-mail: meritum@meritum.lodz.pl
Godziny otwarcia:
pon. - pt. 09:00–19:00
Copyrights © 2017 by meritum.lodz.pl