HollyŁódzki uśmiech? Mertium ortodonta Łódź

NZOZ MERITUM

Łódź ul.Wschodnia 44

42 632 87 59
meritum@meritum.lodz.pl

 
rejestracja
mediraty
Baza wiedzy

HollyŁódzki uśmiech?

Tak! W obecnych czasach wszystko jest możliwe. Z pomocą przychodzi wybielanie zębów, zarówno to kosmetyczne jak i wykonywane u stomatologa. Jednak śnieżnobiały uśmiech to tylko jeden element, drugim niezbędnym czynnikiem są idealnie równe zęby. Z pomocą przyjdzie ortodonta. Łódź oferuje wielu lekarzy ortodontów, warto wybrać tego idealnie dopasowanego do nas, bo korygowanie krzywego zgryzu będzie wymagało nieco więcej pracy, niż samo wybielanie.
Gdy rozpoczniemy drogę do naszego wymarzonego uśmiechu, musimy się liczyć z wieloma wizytami u tego specjalisty. Ortodonta profesjonalnie pomoże dobrać odpowiedni system leczenia.

Jakie mamy możliwości?

Dzisiaj, oprócz tradycyjnego, metalowego aparatu ortodontycznego umieszczanego od strony wargowej, są dostępne mniej inwazyjne w nasz wygląd klamerki. Stosowane są aparaty kosmetyczne, których kolor dostosowany jest do naszych zębów.

Dla bardziej wymagających są również aparaty lingwalne, przyklejane od strony językowej. Wówczas o takim aparacie wie tylko pacjent i ortodonta. Łódź również ma gabinety oferujące tego rodzaju leczenie. Na niektóry rodzaj krzywego zgryzu wystarczy jedynie aparat ruchomy, który co prawda można zdjąć w każdej chwili, jednak wymaga od nas dużo samodyscypliny, aby regularnie go stosować. Po zakończeniu okresu leczenia, gdy nasze zęby będą wyglądać jak u Angeliny Jolie, trzeba pamiętać o retencji, to bardzo ważny element całego procesu – polega na ustabilizowaniu skorygowanego zgryzu i nowej pozycji zębów. Ale o tym na pewno poinformuje Was lekarz ortodonta.

Z drugiej strony, okazuje się, że piękno może być różnie pojmowane.

Czy wiecie, że w Japonii stosuje się zabiegi specjalnie krzywiące zgryz? Tam za wielkie nieszczęście uważane jest urodzenie się z prostymi zębami! Nowy trend nazywa się Yaeba i opanował już cały kraj kwitnącej wiśni. Japończycy uważają bowiem, że idealnie proste i piękne zęby uchodzą za sztuczne oraz bez wyrazu, lepsze jest nieperfekcyjne, nadające niepowtarzalnego charakteru uzębienie. Ciekawe, co na ten temat powiedziałby ortodonta?

Wybielanie zębów

NZOZ MERITUM Ortodonta
Łódź, ul. Wschodnia 44
Kontakt:
Tel: 42 632 87 59
E-mail: meritum@meritum.lodz.pl
Godziny otwarcia:
pon. - pt. 09:00–19:00
Copyrights © 2017 by meritum.lodz.pl